POKRAČOVACÍ SEMESTRÁLNÍ KURZ IMPROVIZACE

„CESTOU NA JEVIŠTĚ“

Naučte se pohotově reagovat, ovládněte zákonitosti veřejného vystupování
a vše si naostro vyzkoušejte na závěrečném vystoupení pro přátele!

12. 10. 2022 – 14. 12. 2022, Praha
10 lekcí každou středu v podvečer

Čeká vás 10 setkání, díky kterým prakticky poznáte zákonitosti veřejného vystupování a herectví. Navíc budete mít příležitost si vše vyzkoušet “naostro” na závěrečném vystoupení pro přátele!

Kurz rozvíjí dovednosti, které vám přinesou kvalitnější vztahy, úspěchy v pracovní rovině, ale i pozitivní pohled na mnoho jen zdánlivých překážek. Získáte svobodu být nebo nebýt vidět a slyšet.

Proč kurz absolvovat?

 • Stanete se odvážnější při prezentování vlastních nápadů
 • Budete kreativnější a naučíte se rozvíjet i nápady druhých
 • Naučíte se lépe zvládat krizové situace v běžném životě
 • Zbavíte se trémy a strachu z chyby
 •  Naučíte se udržet si kontrolu a přehled v nečekaných situacích

O čem to bude?

 • Rozmluvíte se a váš hlas se stane silnějším
 • Budete mít v malíku řadu improvizačních her
 • Získáte chuť a schopnost improvizovat všude a s každým
 • Naučíte se hrát různé postavy
 • Naučíte se pohybovat v prostoru před lidmi
 • Lépe ovládnete svou řeč těla

Co říkají účastníci kurzŮ?

“Je skvelé byť na chvíľu dieťaťom, vypadnuť zo sveta dospelých (…). Naučila som sa ako nemyslieť na to, čo si myslia iní.” 

Martina, Social media specialist

„Líbilo se mi vystavění kurzu po jednotlivých tématech a s tím souvisejících technik a také nasazení ostatních spoluúčastníků, kteří dali “kus sebe” jako já sama.“

Radomila, psycholožka

„Díky impru se cítím být mnohem hlouběji sebou samým – a je mi v tom pocitu dobře bez ohledu na vnější okolnosti”

Michal, lektor a překladatel

Pro koho je kurz určený?

Máte-li za sebou alespoň základní zkušenosti s veřejným vystupováním, prezentováním nebo improvizací, pak je kurz právě pro Vás. Pokud byste váhali, co je “základní zkušenost”, tak není nic jednoduššího, než si krátce zavolat s lektorem kurzu a sladit se na Vašich očekáváních.

Z kurzu si nejvíce odnesou lidé, kteří se chtějí rozvinout v některé oblasti soft-skills. Nově nabyté zkušenosti a praktické dovednosti se vám budou hodit při práci s lidmi, při řešení tvůrčích úloh, ale i při vedení druhých lidí nebo obchodních jednáních. Kurz Umění improvizace také vede ke zvýšení vaší osobní spokojenosti. 

 

Jak kurz probíhá?

V tomto navazujícím kurzu “Cestou na jeviště” se naučíte improvizační hry, které se hrají po celém světě. Osvojíte si principy těchto her a získáte v nich svobodu a pocit lehkosti. Záhy se dostanete do roviny, kdy Vám druzí nebudou věřit, že Vaše improvizace není připravená. Jak toho dosáhnete? Poctivým následováním podnětů, které přináší daná situace a důsledným soustředěním se na “tady a teď”.

Většina her a cvičení probíhá ve skupině nebo ve dvojicích. Postavíme vás před výzvy, díky kterým vykročíte mimo svou zónu komfortu a pustíte se do objevování nových dovedností!

Budeme pracovat jak s racionální, tak emoční složkou vaší osobnosti, abyste se v náročných životních situacích mohli spoléhat na své znalosti i na svou intuici. Zároveň si více uvědomíte svou řeč těla a budete ji umět lépe používat.

Na závěrečném vystoupení vstoupí lektor kurzu do role moderátora a zajistí, že Vy na jevišti budete vypadat dobře a vše si užijete. Vystoupení je třešínkou na dortu, protože Vaším úkolem bude dělat jen to samé, co jste se učili na kurzu – zůstat “tady a teď” a nahrávat si s kolegy.

Aplikovaná improvizace přijímá chyby jako součást autentického učení, podporuje spolupráci a v neposlední řadě s sebou přináší radost z nových úspěchů a zábavu při poznávání druhých lidí!

Lektor kurzu

Pavel Wieser, psycholog, lektor a zkušený moderátor

Pavel si vás získá svou bezprostředností a pozitivním přístupem.
Od roku 2004 se profesionálně věnuje prezentačním dovednostem a storytellingu. Veřejné vystupování a umění bylo také předmětem jeho zájmu při studiu psychologie na Univerzitě Karlově.

V letech 2014–2018 působil v Prezidiu ČAKO – České asociace koučů. Jako lektor a herec působil v Seattlu, Krakově, Berlíně nebo dokonce v Bangkoku. 

Dnes se kromě koučování zaměřuje na školení rozličných oblastí soft-skills, především na kreativitu, manažerské dovednosti a schopnost, jak využívat storytelling v pracovním i soukromém životě.

Informace o kurzu

Na konci kurzu obdržíte certifikát o absolvování do vašeho CV.

Minimální počet účastníků pro otevření kurzu je 6 osob.

Covid opatření: Naším hlavním cílem vždy bude, abyste si z kurzu odnesli maximum. Pokud by nás zasáhly covidové komplikace, kurz proběhne ve dvou polovinách. Plynule bychom navázali po zimním období. Vše budeme domlouvat společně a v předstihu komunikovat.

Rezervovat si místo

  Potřebujete poradit?

  FAQ: Časté otázky a odpovědi

  Kurz začíná pozvolna tak, aby pro každého bylo snadné se zapojit. Postupně vzrůstá náročnost, ale nikdy tak, aby vás to zaskočilo. Krok za krokem až do cíle:)

  Ale kdyby něco, všechny aktivity jsou dobrovolné.

  Kurz “Cestou na jeviště” Vás bude nadále rozvíjet v oblasti pohotových reakcí a lehkosti při veřejném vystupování. Navíc přibyde trénink vystupování na jevišti. Lektor Vás častěji například upozorní, abyste nestáli zády k obecenstvu 🙂

  To se stane. Když lekci vynecháte, chytíte se na té další. 

  Ano, je. Některé aktivity vás “donutí” reagovat “tady a teď”. Na vlastní kůži si vyzkoušíte, že někdy je to to nejlepší a vlastně nejsnadnější. Zároveň na kurzu vzniká fajn parta lidí, ve které se snadno funguje. Lidé si dávají navzájem prostor.

  Po kurzu budete sebejistější ve sdílení svých nápadů a naučíte se snáze rozpouštět komunikační ledy.

  Ano, je. Pravděpodobně vám nedělá problém navazovat kontakty a networkovat. Naučíme vás, jak si všímat detailů v komunikaci, které vám umožní vytěžit vztahy ještě víc a prohlubovat je. 

  Kurz Vás na vystoupení připraví. Budete se divit, že se na něj budete dokonce těšit 🙂 Zdravé obavy jsou na místě, pomáhají nám mobilizovat síly před veřejným vystoupením. Pokud byste se ale z jakéhokoliv důvodu rozhodli, že vystoupení pro Vás nebude, vše je v pořádku. Vystoupení je dobrovolnou třešínkou na dortu.

  Není to naším cílem a budeme se snažit, aby nic trapné nebylo. Rozhodně v tom všichni budeme namočení stejně a na kurzu se podporujeme.